SDH Mníšek

soutěžíme pro radost z boje…

V sobotu 25. července jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Majdaleně. Běželo se zde na pěkném fotbalovém hřišti na 2B a nástřikové terče.

První útok se nám moc nepovedl, jelikož nastal problém při nabírání a nástřiku. Navzdory tomu jsme se umístili na 2. místě, což nám zajistilo postup do 2. kola.

 

 

Druhé kolo se nám povedlo daleko lépe. Jediný problém byl na pravém proudu, kterému nástřik trval o 2 sekundy déle, ale i tak jsme si odvezli putovní pohár za 1. místo. Continue reading

V sobotu 4. července jsme se zúčastnili noční soutěže v Roseči. I když jsme na pravém terči prostříkali skoro 3 vteřiny (LP 15,60s), tak jsme na těžké trati obsadili 1. místo s časem 18,46s.

Sestava: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Martin Havel, Lubomír Konárek

Fotky ze soutěže najdete ZDE.

 

Dnes v 16,17 hod.vyhlášen poplach, požár lesa v lokalitě Chlum u Třeboně.Po příjezdu v dané lokalitě bylo zjištěno že se jedná o taktické cvičení a byla provedena dálková doprava vody na vzdálenost 600 metrů a s převýšením 23 metrů.Sbory zapojené do dálkové dopravy vody,SDH Mníšek,SDH Žíteč, SDH Mirochov,SDH Stříbřec a v lokalitě požáru plněna vodou auta Chlumu u Třeboně.

Foto: Václav Lepič

V sobotu 17.srpna jsme se vydali na další soutěž v požárním útoku, a to do Rapšachu, kde se konalo 9. kolo Velké ceny Třeboňska v požárním útoku.

Bohužel útok nebyl úplně podle našich představ a díky velkému prostřiku na pravém proudu jsme obsadili 2. místo s časem 20,13s (LP 19,19s – Martin Havel se stal opět nejrychlejším proudařem). Nicméně nás toto druhé místo tolik nemrzelo, jelikož nám toto umístění zajistilo historicky 1. místo v celkovém hodnocení Velké ceny Třeboňska, a to 2 kola před koncem ligy.

 


Ve druhém kole se nám dařilo o něco více. Hliněný pohár za první místo jsme si zase po roce odvezli do Mníšku.

 

Sestava: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Jiří Holý, Jan Zahradník, Martin Havel, Lubomír Konárek

Fotky od Václava Lepiče najdete ZDE.

Foto: Archiv SDH Mníšek

V sobotu jsme vyrazili na noční soutěž do obce Polště. Soutěž nebyla zařazena do seriálu Velké ceny Třeboňska. I tak se jí zúčastnilo 14 družstev. Hasiči z Polště měli vše dokonale připravené ještě před příjezdem prvního družstva a počasí vyšlo také na nádhernou letní noc. Trať byla připravena na 2B. Náš tým šel na start až na 6 místě.

Příprava na platě se obešla bez problémů a tak bylo vše připraveno k tomu, abychom se mohli přesunout na startovní čáru. Start proběhl v pořádku a náš útok byl odstartován. První a jediný problém přišel, když náš levý proudař přibíhal k platu a těsně před ním uklouzl. Naštěstí se stihl rychle zvednout a spojit hadice a pokračovat dál v útoku. Mezitím zbytek plata proběhl bez problémů. Vodu se podařilo nabrat na první pokus a náš strojník mohl hned plnit hadice. Béčkař stihl doběhnout na značku a rozdělovač také. Levý proudař mezitím doběhl našeho pravého proudaře a tak spolu ve stejný čas zaklekli u terčů. Levému proudaři se podařilo srazit terč v 17,07s a pravému 17,08s. Tento čas nám stačil na krásné 1. místo. Druzí skončili muži z Lomnice nad Lužnicí s časem 18,40s a bronz si odvezli kluci z Chlumu u Třeboně s časem 19,30s. V ženské kategorii se 1. místo slavilo v týmu Stříbřec, které dokončily svůj útok v čase 28,93s. Pohár za 2. místo zůstal  ženám z Polště, které dokončily v čase 29,41s. Následně bronz skončil v rukou hasiček z Majdaleny s časem 29,71s.

 

 

Sestava: Jakub Petrů, Jiří Holý, Petr Vlček, Radim Kovařík, Jan Zahradník, David Volfel, Lubomír Konárek

Foto: Archiv SDH Mníšek

V sobotu 3.8.2019 jsme se zúčastnili soutěže ve Frahelži. Na nástřikových terčích se nám dařilo a získali jsme další double.

První kolo jsme ovládli s časem 22,59s a ve druhém kole jsme vyhráli s časem 20,80s. Velký dík patří Lukáš Jankovec (SDH Lásenice) za výpomoc.

Sestava: Petr Vlček, Jiří Holý, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice), Lubomír Konárek

V kategorii žen vyhrály holky z SDH Lásenice s časem 25,44s.

Průběžné pořadí: https://vct.firesport.eu/vysledky-ligy.html

Foto: Miroslav Šachl

V sobotu 20. června jsme se vydali do sousedního Stříbřece na 7. kolo VCT, kde se konala hasičská soutěž v požárním útoku.

V letním tropickém počasí jsme se postavili na startovní čáru jako 4. v pořadí. Náš útok začal hned chybou. Levý proudař zapomněl proudnici na platě, a tak se pro ni musel vracet. S touto situací se však dokázal bravurně vyrovnat a sestřelil terč v čase 18,72s (za tento výkon byl oceněn titulem: Nejrychlejší proudař soutěže). Bohužel pravý proudař shledal terč špinavým, a tak než ho dokonale vyčistil zastavil čas na hodnotě 19,60s. S tímto časem jsme i tak obsadili 1. místo a odvážíme si tak dalších 20 bodů do ligy VCT. Tímto výkonem jsme také pokořili více jak desetileté trápení SDH Mníšek na stříbřeckých soutěží, na kterých se nám v předchozích letech moc nedařilo.

Sestava: Petr Vlček, Jiří Holý, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Martin Havel, Lubomír Konárek

 

 

Dále jsme také soutěžili v kategorii PS12, kde jsme bohužel byli poraženi domácím týmem o necelou vteřinu. Běželi jsme zde v netradiční sestavě: Jiří Řimnáč (mašina), Jan Zahradník ml. (narážení), Radim Kovařík (koš), Lubomír Konárek (béčka), Jiří Holý (rozdělovač), Jakub Petrů (levý proud), Petr Vlček (pravý proud)

 

 

Ve finále jsme zaběhli čas 17,47s, kde jsme měli trochu problémy s vodou. Tento čas nepatřil k top našim zaběhnutým útokům. Nakonec jsme prohráli s ženami z SDH Staňkov, které zastavili časomíru na hodnotě 21,28s, ale ženám byly odečteny 4 sekundy, a tak nás tímto časem porazily.

Sestava: Petr Vlček, Jiří Holý, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice), Lubomír Konárek

 


Fotky od Míry Šachla naleznete ZDE.

Všechny videa najdete ZDE.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

SDH Mníšek

V sobotu 13. července jsme na domácí trati uspořádali 6. kolo Velké ceny Třeboňska v požárním útoku. Tradičně se u nás běželo na 10 litrové nástřikové terče. Přestože předpověď počasí na naši soutěž hlásila celý den déšť, nakonec celá soutěž proběhla jen s malými přeháňkami a teplotou okolo 20°C. I přes aprílové počasí si na naši soutěž našlo cestu 19 týmů mužů a 7 týmů žen. Prvně se u nás běželo ve 4 kategoriích: muži – sport, ženy – sport, muži PS12, ženy PS12.

Náš soutěžní tým v kategorii SPORT nastoupil na soutěžní čáru jako první. I přestože jsme měli zase trochu poslepovanou sestavu, náš požární útok se nám krásně vyvedl,  a to i díky suprovému nástřiku našich proudařů. V celkovém pořadí jsme obsadili 1. místo s časem 23,51s (PP 23,39s) a připsali jsme si tak dalších 20 bodů do tabulky VCT, kde nám vzrostl náskok na prvním místě na 30 bodů (aktuální tabulku najdete ZDE) . Velký dík samozřejmě patří klukům ze Stříbřece a Lásenice za doplnění našich řad.

Sestava: Petr Vlček, Jan Zimmel, Martin Dobeš, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Martin Havel, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice)


V kategorii PS-12 jsme měli tentokrát také zastoupení. Naši členové nastoupili v sestavě, ve které běželi naposled před 10 lety. A vedlo se jim na jedničku. Obsadili také 1. místo s časem 33,62s (PP 32,98s) a porazili tak další 3 týmy v této kategorii.
Sestava: Jiří Řimnáč, Jan Zahradník st., Michal Kovařík, Jiří Řimnáč ml., Milan Petrů, Bohuslav Trachta, Jiří Merčák

Bohužel ve 2. kole O pohár starosty obce se nám už tolik nedařilo. Skončili jsme na 3. místě s časem 25,29s (LP 20,36s).
Sestava: Petr Vlček, Jan Zimmel, Jan Blažek, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Martin Havel, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice)

Fotky od Václava Lepiče naleznete zde:https://lepicvasek.rajce.idnes.cz/V.C.T._Mnisek_13.7.2019/

Všechny videa ze soutěže najdete ZDE.

Foto: Václav Lepič

V sobotu 6. července jsme vyjeli na soutěž do nedaleké Lásenice. Ve velké konkurenci v poslepované sestavě jsme zde obsadili 3. místo s časem 19,35s (LP 18,65s). Druhé místo nám uteklo o 0,05 sekundy a na čtvrté místo jsme měli těsný náskok 0,03 s. Ve finále jsme obsadili 4. místo s časem 17,30s (PP 16,60s).

Sestava: Petr Vlček, Jan Zimmel, Jan Blažek, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Martin Havel, Vít Kubín
Sestava ve finále: Lubomír Konárek, Jan Zimmel, Jan Blažek, Petr Vlček, Jan Zahradník, Martin Havel, Vít Kubín

Fotky od Václava Lepiče najdete ZDE.

 

SDH Mníšek

V sobotu 29. června jsme se zúčastnili hasičské soutěže ve Staňkově. Nebývale se nám tu zadařilo. Hlavní soutěž jsme vyhráli skoro s náskokem 2 sekund, s časem 18,81s (PP 18,21s) před druhým mužstvem z Lomnice nad Lužnicí. Ve druhém kole o staňkovského soptíka jsme tuto soutěž také vyhráli, a tak putovní pohár a plyšáka si odvážíme do Mníšku.

 

Sestava: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Martin Havel, Martin Janků (SDH Lásenice)

 

sdh mníšek

Foto: Václav Lepič

V sobotu 22. června jsme se zúčastnili 3. kola VCT v Novosedlech nad Nežárkou. Na soutěži jsme obsadil tentokrát až 4. příčku. Od základny až po čáru nástřiku proběhlo vše na jedničku. Bohužel pravý proudař nestihl doběhnout až k čáře a terč sestřelil až v čase 20,72s (levý proud 18,30s).

 

 

 


Sestava: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Lubomír Konárek, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice)

Fotky od Václava Lepiče najdete ZDE.

Foto: Václav Lepič

V sobotu 8. června jsme se zúčastnili 2. kola VCT v Halámkách odkud jsme si odvezli, i s přestávkou naše béčkaře na trávníku, 1. místo a 20 bodů s časem 19,54 s (LP 19,26s).

V druhém kole se nám bohužel již tolik nedařilo, a tak nám spolu s košem, který se nepodařilo nasadit, utekla i výhra v podobě divokého selátka.
Velký dík patří opět Lukášovi Jankovcovi za výpomoc.

 

 

Sestava: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice), Martin Havel

Fotky od Václava Lepiče najdete ZDE.

 

SDH Mníšek

Mníšek jede! První červen byl pro nás ve znamení jedniček. Na prvním kole Velké ceny Třeboňska v Chlumu u Třeboně jsme si zaběhli naši první sedmnáctku (rekord SDH Mníšek) na 3B a s časem 17,84 s (PP 17,66 s) jsme se umístili na 1. místě a získali 20 bodů. Ve druhém kole, o ceny sponzorů, jsme zaběhli náš další rekord a s časem 15,78 s si z Chlumu odvážíme další 1. místo a hliníkový žebřík. 😉
Velký dík patří Lukáš Jankovec (SDH Lásenice) za zaběhnutí pravého proudu. 😉


Sestava: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Lukáš Jankovec (SDH Lásenice), Martin Havel

SDH Mníšek

V sobotu 4. května jsme se zúčastnili okresního kola v požárním sportu, které se konalo poprvé v Plavsku. Místní dobrovolní hasiči si s touto výzvou poradili na jedničku. Tratě byly krásně připraveny a k tomu nescházelo bohaté občerstvení.

Naše výkony byly již horší. První disciplínou byla štafeta na 4 x 100m s překážkami. První štafeta se dopustila dvou chyb, první chyba přišla hned na první předávce, kdy byla upuštěna proudnice. Druhá chyba přišla na zapojení rozdělovači, kde se zapojovalo nadvakrát. Tato štafeta dokončila s časem 77,66s. Druhá štafeta se taky potkala s problémy na 3. úseku a tak dokončila s časem 83,41s. Po této disciplíně jsme se umístili až na 5. místě.

V druhé části se soutěžilo v požárním útoku. Bohužel ani zde se nám také moc nedařilo. Přišla opět chyba na rozdělovači, ale díky bleskovým nástřikům jsme s časem 33,24s obsadili 2. místo.

Po sečtení bodů jsme se umístili na 3. místě.

Všechny výsledky z okresního kola najdete ZDE a dorostu ZDE.

Fotky od Václava Lepiče najdete ZDE a od Miroslava Šachla TADY.

Sestavy:
1. štafeta: Miroslav Tesař, Martin Havel, Jan Zahradník, Radim Kovařík
2. štafeta: Petr Vlček, Lubomír Konárek, Bohuslav Trachta, Jakub Petrů
Útok: Petr Vlček, Miroslav Tesař, Jakub Petrů, Radim Kovařík, Jan Zahradník, Lubomír Konárek, Martin Havel

Nejbližší akce

Nejsou žádné nadcházející události.

Nejnovější příspěvky


Copyright SDH Mníšek © 2013-2022. All Rights Reserved. 

Designed by jack. Admin.